Årets Luciaträff

Styrelsen tackar alla som kom och firade klubbens 30-årsdag under årets Luciaträff! En härlig tradition, i år med (som vanligt!) underbara vovvar & supertrevliga människor, körning på fantastiska spår (tusen tack Marlene Bjennong Hällström), inspirerande föreläsningar och god mat.

Vi blev mycket glada att även ett antal (tidigare) medlemmar från första början hedrade oss med sitt besök och dessutom fick vi välkomna 5 nya klubbmedlemmar. OBS finns alltid plats för fler!

Här kommer lite blandade bilder, några lånade av våra medlemmar.

Nu önskar vi alla en riktigt God Jul och ett Gott Nytt År! Vi ska njuta av dagarna men visst är det också full fart för Amundsen Race. Vill du som medlem i JFSHK hjälpa till under loppet och få vara med om en härlig upplevelse i vårt vackra Jämtland plus samtidigt bli en ovärderlig länk mellan tävlingsarrangörer, deltagare, publik och närområdet.: anmäl dig som volontär på blifunktionar@amundsenrace.com!